co o nas piszą gazety - przedruk

Nasze medale na długim dystansie

Na Kanale Żerańskim rozegrano długodystansowe mistrzostwa Polski. Wioślarze rywalizowali na dystansie aż 8 km.
Już tradycyjnie z bardzo dobrej sprawy zaprezentowali się przedstawiciele naszego regionu, którzy wywalczyli aż 17 medali. Oto dorobek poszczególnych osad: Jedynka juniorek waga lekka: 1. Kinga Koprowska; jedynka juniorek: 2. Marta Guzińska (obie AZS UMK Toruń);
jedynka seniorek: 2. Hanna Chalińska (Budowlani Toruń), 3. Katarzyna Wołna (WTW Włocławek);
jedynka juniorów: 1. Ariel Makowski;
jedynka seniorów waga lekka: 2. Piotr Ernest (obaj ChTW Chełmża).

Dwójka bez sterniczki juniorek:
1. Kinga Mikołajczyk i Marta Liniewska;
dwójka bez sterniczki seniorek: 1. Olga Pińska i Anna Specjalska, 3. Agnieszka Doliński i Marta Kaluzińska (wszystkie WTW);
dwójka bez sternika juniorów:  1. Bartosz Przydanek i Przemysław Kosiński (AZS UMK);
dwójka ze sternikiem juniorów:   1. Michał Szpakowski (AZS UMK), Jakub Jabłoński (BTW Bydgoszcz) i Piotr Zgliczyński (AZS UMK), 2. Michał Naglewicz (Zawisza Bydgoszcz), Piotr Majewski i Paweł Lipowski (AZS UMK);
dwójka bez sternika seniorów waga lekka:   1. Paweł Konklewski, Krzysztof Becker (Budowlani), 3. Łukasz Malissa i Adrian Michler (AZS UMK);
dwójka ze sternikiem seniorów:  1. Mateusz Wyrwicki (Wisła Grudziądz), Jakub Mueller i Lipowski (AZS UMK);
Czwórka podwójna juniorów: 1. Jacek Majewski (Budowlani SMS Toruń), Bartosz Modrzejewski, Kamil Prusinowski i Adrian Płotecki (AZS UMK SMS);
czwórka bez sternika juniorów: 1. Paweł Lewandowski (WTW), Krystian Aranowski, Muelle (AZS UMK) i Wyrwicki (Wisła). - To był bardzo udany występ zawodników z regionu - mówi Henryk Boś, prezes AZS-u UMK.
Dodajmy, że zakończenie sezonu nastąpi za dwa tygodnie, podczas Centralnych Regat Jesiennych w Poznaniu.

"Nowości" artykuł Radosław Kowalski z dnia 10.10.2006

Złota Kornelia i pechowy Ariel

Wioślarze z chełmżyńskiego klubu udanie rywalizowali w kraju i za granicą.

artykuł Tomasz Niejadlik  z dnia 11.08.2006 r.
     Cotygodniowy bezpłatny dodatek "Nowości" dla miasta i gminy Chełmża

Tydzień temu w Amsterdamie zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w wioślarstwie. W zawodach wzięli udział reprezentanci Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego 1927.

Walka na holenderskich wodach była bardzo wyrównana. Najlepsi wśród startujących ekip okazali się Duńczycy.
Tuż przed medalem.  W zawodach wystartował m.in. Ariel Makowski z Chełmży. W ubiegłym roku w MŚ juniorów zajął 8. miejsce w kategorii czwórek podwójnych. Tym razem zawodnik ChTW 1927 rywalizował w kategorii dwójek podwójnych, Jego partnerem był Lucjan Walczak z AZS Politechnika Wrocławska. Osada ostatecznie zajęła czwarte miejsce - najmniej lubiane przez sportowców - miejsce. Wygrali Duńczycy, co można uznać za dużą niespodziankę, którzy po pasjonującym finiszu pokonali Chorwatów i Niemców ( te dwie ostatnie osady były uważane za głównych faworytów do złotego medalu). W przyszłym roku Ariel będzie startował w kategorii młodzieżowej ( do lat 23 - przed. red) i jeżeli jego zaangażowanie w treningach będzie na dotychczasowym poziomie, to ma ponownie duże szanse na zakwalifikowanie się do reprezentacji kraju - mówi Miłosz Makowski, prezes chełmżyńskiego klubu.
    Na podkreślenie zasługuje też fakt, że trenerem reprezentacji juniorów odpowiedzialnym za tzw. wiosła krótkie juniorów był Damian Więcławski - szkoleniowiec ChTW 1927. Jest to pierwszy trener w prawie 80 - letniej historii chełmżyńskiego wioślarstwa, który został powołany na to stanowisko.
Złote wiosła.  W miniony weekend odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski. W zawodach wzięło 300 zawodników z 30 klubów. Chełmżanka Kornelia Nitzler zdobyła złoty medal w czwórce podwójnej kobiet oraz brązowy medal w dwójce podwójnej. Ósme miejsce w dwójce podwójnej zajął Piotr Ernest. Młodzi reprezentanci Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego 1927 po raz pierwszy startowali w tej kategorii wiekowej.

Cztery osady w finale A    Brawo Ariel !

Cztery z dziesięciu polskich osad startujących w mistrzostwach świata juniorów w Amsterdamie dopłynęły do finału A. W tym gronie znalazła się dwójka podwójna z chełmżaninem Arielem Makowskim.
     Po czwórce ze sternikiem: Paweł Lewandowski (WTW Włocławek), Michał Szpakowski, Krystian Aranowski (obaj AZS UMK Toruń), Piotr Juszczak (KTW Kalisz), sternik Piotr Królikiewicz (AZS UMK ), która w czwartek awansowała z repasażu, z pięciu wczorajszych półfinałów awans wywalczyły trzy polskie osady.
     Bezkonkurencyjna okazała się skiffistka Natalia Madaj (Orzeł Wałcz), która podobnie, jak w eliminacjach, wygrała bieg z najlepszym czasem i wydaje się zdecydowaną faworytką do mistrzowskiego tytułu.
       Bardzo dobrze zaprezentowały się dwójki podwójne juniorek i juniorów, które minęły celownik na 2.pozycji. Wielką satysfakcję ma CHTW Chełmża, bowiem w osadzie płynął ich reprezentant Ariel Makowski. Podopieczny Damiana Więcławskiego wraz z Lucjanem Walczakiem (AZS Politechnika Wrocław) mogli dać się wyprzedzić jednej osadzie. Do połowy dystansu płynęli na czele stawki. Później na czoło wysforowali się Duńczycy, a Polacy na finiszu musieli, skutecznie odpierać ataki Włochów. Marta Betlejewska z Kamilą Soćko przegrały z Niemkami, a wyprzedziły Rumunki.
       Ta sztuka, niestety, nie udała się juniorskiej ósemce, w której wiosłowali zawodnicy WTW, AZS UMK i BTW (4.miejsce) oraz włocławskiej dwójce bez sternika juniorek Kindze Mikołajczyk, z Martą Liniewska (5.lokata). Obie osady powalczą dzisiaj w finale B o miejsca od 7-12.
                                                                                                "Gazeta Pomorska" autorstwa (KF)  z dnia 05.08.2006 r.

Popłyną po medale ?

W dniach od 2 do 5 sierpnia w Amsterdamie rozegrane zostaną mistrzostwa świata juniorów, w których wystartuje dziesięć polskich osad. Ekipa będzie liczyła łącznie 34 osoby

Jak zwykle w naszej reprezentacji nie zabraknie przedstawicieli naszego regionu. W stolicy Holandii zaprezentują się m.in.: dwójka bez sterniczki: Kinga Mikołajczyk, Marta Liniewska (WTW Włocławek), dwójka podwójna - Ariel Makowski (ChTW Chełmża) oraz czwórka ze sternikiem: Paweł Lewandowski (WTW), Michał Szpakowski, Krystian Aranowski i Piotr Królikiewicz, ósemka Bartosz Przydanek, Przemysław Kosiński i Piotr Królikiewicz (wszyscy AZS UMK Toruń).
Jest optymizm. - W ekipie są dobre nastroje - mówi Henryk Boś, prezes AZS-u Toruń. - Po niezłym występie Polaków na młodzieżowych mistrzostwach świata, w reprezentacji panuje optymizm. Jak dalej pójdzie, to wioślarstwo stanie się wiodącą dyscypliną olimpijską w naszym kraju. Jeden z trenerów polskiej reprezentacji, Marian Hennig twierdzi, że liderką drużyny powinna być Natalia Madaj (Orzeł Wałcz). - W tym sezonie wygrywała wszystko, co było do wygrania - mówi. - Możemy też liczyć na dobry występ dwójki bez sterniczki Liniewska - Mikołajczyk. Dwójka podwójna Ariel Makowski i Lucjan Walczak ma szanse na finał A. Są szanse. Te opinie potwierdza szef toruńskiego klubu. - Szanse na medal, oprócz Madaj, dwójki podwójnej chłopców i dwójki bez sternika kobiet, ma jeszcze czwórkę ze sternikiem, w której płyną nasi zawodnicy - dodaje Henryk Boś. - Plan minimum dla tych wszystkich osad to finał A. Ósemka jest załogą perspektywiczną i jeśli znajdzie się w gronie dziewięciu najlepszych drużyn, będzie dobrze. Wśród trenerów polskiej reprezentacji są: Tomasz Lisewski (AZS UMK Toruń), Krzysztof Gabryelewicz (WTW Włocławek) i Damian Więcławski (ChTW Chełmża).

"Nowości" artykuł Radosław Kowalski z dnia 1.08.2006 r.

Międzynarodowe regaty juniorów     Juniorzy do Monachium

Dziesiątka wioślarek i wioślarzy z regionu wystartuje w weekend w międzynarodowych regatach juniorów w Monachium.

Skład reprezentacji został ustalony po zawodach kwalifikacyjnych w Poznaniu. Tam bardzo dobrze w wiosłach krótkich zaprezentował się Ariel Makowski (ChTW 1927 Chełmża), który pewnie wygrał skiff i w tej też konkurencji wystąpi w stolicy Bawarii. Ponadto w wiosłach długich w kadrowych osadach znaleźli się: dwójka bez sterniczki - Kinga Mikołajczyk i Marta Liniewska (obie WTW Włocławek), czwórka bez sterniczki - Dorota Lewandowska, Marta Springer (obie Gopło Kruszwica), czwórka ze sternikiem - Michał Szpakowski, Krystian Aranowski (obaj AZS UMK SMS Toruń), czwórka bez sternika - Wojciech Jaźwiński, Paweł Zajdenc (obaj BTW).

"Gazeta Pomorska" autorstwa (KF)  z dnia 05.05.2006 r.

W tym klubie nawet burmistrz wiosłowa

Przez dziesięciolecia nie brakowało sukcesów, a ostatnie lata przyniosły chełmżanom wiele medali Mistrzostw Polski.

artykuł Tomasz Niejadlik  z dnia 20.01.2006 r.
Cotygodniowy bezpłatny dodatek "Nowości" dla miasta i gminy Chełmża więcej >>

ChTW 1927 w Niemczech     Cztery razy podium

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy ChTW 1927 Chełmża w zawodach na ergometrze w niemieckim Schweldt.

Zawody te były Mistrzostwami Niemiec Wschodnich, brało w nich udział ponad 250 zawodników z 30 klubów w tym Chełmżyńskie Towarzystwo Wioślarskie 1927.
     Piotr Jonatowski zwyciężył w kat. juniorów młodszych wagi lekkiej z czasem 7.07,34, Ariel Makowski wygrał kategorie juniorów z bardzo dobrym czasem 6.06,30, Michał Bator zajął II miejsce w kat. juniorów wagi lekkiej, przegrał po fascynującym finiszu, do zwycięstwa zabrakło 0,1 sekundy, czas 6.41,50. Piotr Ernest zajął III miejsce w kategorii seniorów wagi lekkiej z czasem 6.41,90.
                                                                                               "Gazeta Pomorska"  autorstwa (JP)    z dnia 19.01.2006 r.